Toetab Blogger.

MEA INTERIOR DESIGNS

Pages

DIY - UNEVEN HEM JEANS


I have been searching for good pair of uneven hem jeans for a while, but never found anything that fit right and was reasonably priced, so I figured why not take a pair of jeans from my own closet, that I don't wear anymore, and make them into what I want. Unfortunately I don't have any straight leg jeans, but I did have these relaxed fit, kind of  girlfriend style jeans, so I took them instead and did the DIY. I am really happy with the result and I figured I'd share it with you as well, in case anyone is interested in creating a pair of uneven hem jeans themselves. It is so easy and you could do without any instructions, but just in case, I'll write some points out. 

1. Take a pair of straight or any kind of wider legged jeans. I think it looks the best with those kinds. 
2. If the bottom is hemmed, cut it off as close to the stitch as possible.
3. Make sure that both of the legs are the same length (I didn't check, and turned out one of the legs was 1cm longer than the other). CHECK IT :D
4. Decide how wide and high you want the cut out part to be. For that, put the jeans on and mark the desired height with a pencil or chalk. 
5. Lay the jeans on some surface, Measure the desired height (mine was 5cm) and mark it on both of the ends of the cutout, keeping in mind the width you wanted. Now, draw a horizontal line between those markings. 
6. Cut the rectangle out. 
7. Try them on and make necessary adjustments. 
8. Fray the hem a bit till you have the desired look.
9. Wash them in the washing machine. (I haven't done it yet)Hiljuti vaatasin oma riidekapi kriitilise pilguga üle ja asjad, mida polnud ammu selga pannud, panin müüki (blogisse eraldi lehte ei teinud praegu, aga kui keegi on huvitatud, siis kirjutage ja saadan teile buduaari lingi). Seejuures leidsin ka asju, mis mulle iseenesest istuvad hästi, aga vajaksid veidi muutmist, näiteks nagu need püksid siin. Ostetud on need eelmise aasta lõpus Zara allahindluselt ja mulle väga meeldis nende lõige - ei ole väga ümber, umbes sellised girlfriend stiilis püksid, aga sellest hoolimata leidsin end neid mitte kandmast. Ebatasase alläärega teksad on väga in ja olen isegi olnud selliste otsingul juba pikemat aega, ent pole midagi hästiistuvat, mis samas oleks mõistliku hinnaga, leidnud, ja nii mõtlesingi, et miks ka mitte võtta kapist enda teksad, mida ma ei kanna, ja need lihtsalt endale meelepäraseks muuta. Tegelikult soovisin sirge lõikega pükse, ent kuna selliseid mul hetkel pole, sobivad ka need siin. 
Nende tegemine oli ütlen ausalt ikka lihtsaimast lihtsam, ent räägin siis kiirelt ka läbi, mida täpsemalt tegin ja mida jälgida, juhul kui keegi teist on huvitatud ka selliste teksade loomisest. 

1. Võta straight või mingit sorti veidi laiema säärega teksad (nendega jääb minu meelest parim tulemus)
2. Kui teksadel on alläär õmmeldud, pööra teksad pahupidi ja lõika see osa hoolikalt õmbluse juurest ära. Kui pole, jäta see punkt vahele. 
3. Kontrolli, kas sääred on teksadel sama pikad (mina seda algul ei teinud ja pärast esialgset lõikamist nägin, et üks on teisest lausa sentimeetri jagu lühem). Midagi see ära ei riku, ent miks teha topelt tööd, kui saab kohe algul kontrollida. 
4. Kui pikk ja lai peaks olema äralõigatud osa. Selleks pane teksad jalga ja vaata, kui kõrgele sa lõike sooviksid teha. Märgi see koht ära. Sealjuurest tuleks ka otsustada, kui laialt soovid lõigata, kas küljeõmbluste vahelt, nagu mina tegin, või isegi laiemalt. 
5. Laota teksad laiali ja mõõda mõõdulindiga alläärest soovitud pikkuseni, minul oli see 5cm. Siis, pidades silmas valitud laiust, märgi mõlamasse otsa sellesse kohta punkt. Nüüd tõmba nende punktide vahele harilikuga joon, mida saaksid lõikamisel järgida. 
6. Lõika valitud kohast mööda alläärt otse üles kuni punktini ja siis mööda eelnevas punktis joonistatud joont. 
7. Proovi pükse jalga. Kui on vaja midagi muuta, muuda. 
8. Haruta veidi allääri ja käi kääri äärtega üle, et tekitada kulunud mljet. 
9. Pese püksid masinas läbi (minul on see veel tegemata) 

. . . . . . . . . . . . . . . . 

2 kommentaari:

 1. heeyaa! kui sul veel see buduaari turu link olemas ja mõningaid riideid müügis, siis mulle võib küll lingi saata :)

  Aitäh! :))

  VastaKustuta
  Vastused
  1. heihei! Mõned asjad veel tõesti seal. Varsti lisan juurde, või siis teen blogisse eraldi lehe. :)
   link - http://buduaar.ee/turg/Turg/otsing/?searchString=&marketItemsSearch=1&username=argem

   Kustuta