Toetab Blogger.

MEA INTERIOR DESIGNS

Pages

CAPTAIN HAT AND WHITE LACE



I had it all planned out, to post the pictures as soon as I manage to edit them, but like so many times before, life got in the way. In the last 2 weeks I had a few events and store openings that I went to, plus last weekend I went to Tartu for a friend's late birthday party. Not a party actually, more like a relaxing day with the girls, that included some good food, boat ride and a much needed spa-break and of course, most importantly- good company. 

This week I wanted to take part of the Boost Yourself 3-day detox challenge, but it didn't work out that good for me. On day 2 I started craving things I didn't even eat, just because I couldn't have them. At the end of day 3, when I was supposed to have a girls night, I got sick..like REALLY sick. Caught don't know what, but it was awful. I hadn't felt so sick in so long. Stayed home from work and on friday I finally started feeling like myself again. This sickness came out of nowhere, hit me super hard, and luckily passed pretty quickly too. I guess that's one way to detox..


Plaanisin need pildid juba ammu blogisse üles panna, kuid nagu alati, muud asjad tulid ette. Eelmisel kahel nädalal oli päris palju üritusi ja tegemisi ning lisaks käisin eelmisel nädalavahetusel veel sõbranna hilist sünnipäevapidu pidamas. Polnud niivõrd pidu, vaid pigem üks väga mõnus ja lõõgastav päev, mille hulka kuulus hea söök, paadisõit, spa ja mis kõige olulisem, hea seltskond.

Sellel nädalal tahtsin esmakordselt osa võtta 3-päevasest Boost Yourself detox challenge'st, mis aga kahjuks minu jaoks väga hästi ei läinud. Teisel päeval hakkasin tahtma asju, mida ma muidu isegi ei söö, lihtsalt selle pärast, et ma neid ei saa. Kolmanda päeva õhtul, kui pidin tüdrukutega mõnusa õhtu veetma, jäin haigeks.. nagu ikka VÄGA haigeks. Ei tea mis bakteri endale külge küll sain, aga ei olnud ammu end nii halvasti tundnud- ma ei jaksanud liigutada ning kõik mis sõin, tuli ka kohe tagasi üles. Võtsin siis neljapäeval ja reedel kodukontori ning ravisin ennast. Täiesti õudne haigushoog oli, tuli väga lambist, lõi jalad paariks päevaks alt ning läks sama kiirelt ka üle. Kah üks viis detoxi teha vist.. 



White lace top - Zara
Jeans - Zara
Heels - Zara
Bag - Mango
Captain Hat - H&M








0 kommentaari: