Toetab Blogger.

MEA INTERIOR DESIGNS

Pages

VINTAGE DESIGNER - WHERE to get?


Years ago, looking around on the internet I came across a couple of sites where they sell (usually pre-loved) luxury pieces - Clothes, shoes, accessories, everything you could think of.. and that good assortment is because regular people like you and me, are the ones selling them. Oh, and moreover, every piece is authenticated, so you know you are not getting a knock-off. 

I've been wanting to buy a designer bag for over a year now. Since I'm super into vintage pieces and support thrifting and sustainability, I figured a consignment shop was a way to go. But, I am not the only one loving vintage right now, vintage is in, and the prices of the bags have often more than doubled compared to a few years back. One of my most best deals recently was scoring this Louis Vuitton Pochette from the year 2000. It's 20 years old you guys.. but looking at it, I would never say that as it's still in very good condition, especially the body - there are absolutely no scratches!
 It had already been authenticated and was shipped to me the next day from Paris. It was my first time ordering from there and honestly the whole process went without a glitch. The bag arrived super fast and is exactly like the pictures. Their team has definitely earned my trust and honestly I'm already searching for a next big score! 


Yes, luxury goods will be more expensive then fast-fashion, even the pre-loved pieces, and it's definitely everyone's own choice whether they support luxury brands or not, but honestly, I would take something well-made, that will stand through the test of time, over a fast fashion bag, any time. Especially if you score a good price, so you know you are getting your money's worth (and more) as well as if you buy a brand that you're certain will be loved years later, knowing you will be able to sell it if you wish to. Or keep it forever and give it to your kids someday, to each their own!

Photos from Pinterest

There are a number of consignment e-shops around. I got mine from Vestiaire Collective. Another popular ones are TheRealReal (US based), and for vintage bags, The Vintage Bar (Copenhagen based). 


- - - - - - - - - - - 

Aastaid tagasi sattusin mõndade e-poodide peale, kus müüdi (enamasti kasutatud) luksustooteid - riideid, jalanõusid, aksessuaare, kõike mida hing võib ihaldada... ja see tootevalik on suuresti tänu sellele, et müüjateks on tavalised inimesed nagu mina ja sina. Kirss tordil - tooted kontrollitakse eelnevalt ekspertide poolt üle, seega saad kindel olla, et ei osta võltsi ega raiska mõttetult raha. 


Disainerkotte olen vaadanud ja tahtnud osta juba päris pikalt. Kuna olen suur taaskasutamise ja jätkusuutlikkuse toetaja, otsustasin, et esimese disainerkoti ostu teengi ühel nendest lehtedest. Küll aga tuleb tõdeda et Vintage on väga moes ja ma ei ole nende ainus austaja. Terve instagram on täis influencereid, kellel käevangus vintage disainerkott ja loomulikult on nende hinnad ka seetõttu päris krõbedaks muutunud võrreldes umbes kahe-kolme aasta taguste hindadega. Üks minu viimase aja parimaid diile ongi põhjus miks ma seda postitust kirjutan, ehk minu armas Louis Vuitton Pochette kotike aastast 2000. Uskumatu, et see on nüüdseks 20 aastat vana, ent nii heas seisukorras, eriti kere, kus pole mitte ühtegi kriimu peal! 

Kotike oli juba eelnevalt autenditud ja seega pandi Pariisist juba järgmisel päeval teele. See oli mu esimene kord midagi sellele lehelt soetada ja kõik läks libedalt, ehkki kartsin algul siiski veidi, et kas vastab ikka ootustele. Pakk oli paari päevaga kohal ja nägi välja täpselt nagu piltidel. Minu usalduse nad on igal juhul võitnud ja otsin juba pingsalt uut head diili! 

Jah, luksusbrändide tooted on kallimad kui kiirbrändide omad, ja seda isegi kasutatult, ning on kindlasti igaühe enda otsutada, milliseid brände ta toetada soovib, kuid ausalt, valiksin ise tõestatud kvaliteedi ja aegumatu disaini igal ajal kiirbrändide üle. Eriti veel kui skoorid midagi hea hinnaga ja tead, et saad vähemalt selle, mida see raha väärt on, ja ehk rohkemgi. Lisaks, ostes toote brändilt, mida tead, et ka aastaid hiljem hinnatakse ja väärtustatakse, saad selle kindlasti ka edasi müüdud, kui soov on. Või jätad selle hoopiski oma olemasolevatele või tulevastele lastele, misiganes su soov ka pole! 

Poode, kus võib leida kasutatud luksustooteid on päris palju kindlasti, kuid ühed tuntumad, kus mina asjadel silma peal näiteks hoian, on Vestiaire Collective (ostsin ka enda koti sealt),  TheRealReal (USAs), ja vintage kotte võib leida ka Kopenhaagenist pärit The Vintage Bar'st.0 kommentaari: